Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

В області стартувала соціальна акція «16 днів проти насильства»

     З цієї нагоди Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено засідання за круглим столом, учасники якого обговорили міжвідомчу взаємодію органів державної влади та недержавних організацій з протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та жорстокому поводженню з дітьми. У заході взяли участь представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів облдержадміністрації: департаментів охорони здоров’я, освіти, служба у справах дітей, Головного управління національної поліції в Запорізькій області, Головного управління юстиції в Запорізькій області, благодійних та громадських організацій.

     - На сьогодні відбулися позитивні зміни в законодавстві у сфері протидії домашньому і гендерно обумовленому насильству. Так, цього року прийнято Закон про запобігання та протидію домашньому насильству. Крім цього, у серпні 2018 року постановою Кабінету Міністрів України затверджено порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Основною метою його є узгодження заходів реагування на випадки насильства та надання дієвої допомоги постраждалим особам, що реалізуються різними суб’єктами, та їх взаємодія. Тільки за І півріччя 2018 року в Запорізькій області зареєстровано 2482 звернення, з яких 96 % надійшло від жінок. На сьогодні в Україні допомогу постраждалим надають 46 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, що діють у 10-ти областях України, з них дві у Запорізькій області - м. Бердянськ та м. Мелітополь, - зазначила директор Департаменту Світлана Абдурахманова.

     За кошти обласного бюджету з 2006 року започатковано роботу Запорізького обласного центру соціально-психологічної допомоги, який надає послуги у тому числі постраждалим від домашнього насильства та торгівлі людьми. У м. Бердянськ з 2017 року функціонує тимчасова «соціальна квартира» для безпечного перебування жінок, що постраждали від домашнього та гендерно обумовленого насилля в рамках проекту, що реалізується громадською організацією «Взаємодія».

     Заступник голови правління благодійного фонду «Усмішка дитини» Анна Чернова розповіла про заходи громадських організацій під час проведення акції «16 днів проти гендерного насильства в Запорізькій області».

     Упродовж останніх років у період з 25 листопада до 10 грудня в області проводиться акція «16 днів проти насильства». Її метою є активізація діяльності державних структур і громадських організацій щодо захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

     Дати проведення акції є символічними, бо 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, 1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства, 6 грудня – річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками, та 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

     До проведення акції «16 днів проти насильства» може долучитися кожна людина, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії; кожна організація, яка може долучитися до проведення заходу спільно з іншими організаціями; кожна особа, яка говорить уголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства у родині, серед друзів чи колег.Вівторок, 27 Листопада 2018 08:17 | Переглядів: 66

Звернення

Голова районної ради
Шило Юрій Володимирович