Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

Об’єднаним територіальним громадам допомагають правильно приймати комунальне майно

      У рамках навчального циклу в Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар на тему «Управління комунальною власністю в ОТГ». У заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, фахівці Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, голови об’єднаних територіальних громад.

     - Ця тема дуже актуальна, зважаючи на триваючий процес передачі комунальної власності від районних рад до ОТГ. Адже існують і проблеми - коли громади не хочуть приймати це майно. Тому треба розглядати питання на конкретних прикладах у конкретних ситуаціях, - зазначила Зінаїда Бойко.

     Начальник Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Сергій Васильцов заявив про готовність сприяти об'єднаним територіальним громадам у навчанні та консультуванні реєстраторів майнових та інших прав, а також запропонував проведення заходів на територіях.

    Учасники семінару ознайомилися з основними аспектами реформування системи державної реєстрації, передачею повноважень зі здійснення державної реєстрації речових прав та бізнесу на базовий рівень місцевого самоврядування, перспективами законодавчого врегулювання питання реєстрації актів цивільного стану громадами.

    Слухачі також долучилися до обговорення формату впровадження адміністративно-територіальної реформи у Запорізькій області .

    - За моделлю, розробленою Мінрегіоном, у Запорізькій області передбачено п'ять районів: Бердянський, Мелітопольський, Енергодарський, Пологівський та Запорізький. При цьому є пропозиція про створення ще одного району, шостого. Проте на сьогодні ще немає затвердженого плану, триває обговорення, тому звертаюся до громад подавати власні бачення та пропозиції. Це стосується, насамперед, тих об'єднаних територіальних громад, які розташовані біля кордонів районів, бо формування нових районів буде відбуватися по межах ОТГ. Наприклад, в Оріхівському районі Комищуваська ОТГ може увійти як до Пологівського, так і до Запорізького району. Тому, поки є така можливість, долучайтеся до обговорення, пропонуйте, - звернулася до голів громад керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

 

Департамент інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістюЧетвер, 24 Січня 2019 10:04 | Переглядів: 170

Звернення

Голова районної ради
Шило Юрій Володимирович