Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

ГРОМАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ГОТУЮТЬСЯ ДО НАСТУПНОГО ЕТАПУ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

     В облдержадміністрації відбулось засідання Ради голів об’єднаних територіальних громад області. У заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь, начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, голови об'єднаних територіальних громад.

    Говорячи про успішність реформи децентралізації, Зінаїда Бойко наголосила, що в Запорізькій області на сьогодні вже створено 52 об’єднані територіальні громади, які об'єднали 188 місцевих рад, що складає 62,9% від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи.

     З 20 районів області території 4 районів повністю покриті об'єднаними територіальними громадами: Великобілозерський, Оріхівський, Чернігівський, Більмацький, що є найвищим показником по Україні. Ще 7 районів області покриті громадами на понад 50% території. Запорізька область впевнено утримується серед лідерів та займає 4 почесне місце серед інших регіонів України.

     За станом на сьогодні громадами освоєно 120 млн. 767 тис. 672 грн. коштів державної субвенції, що складає 97,3% від загального обсягу субвенції, що теж є досить високим показником.

    - Реформа децентралізації є одною з найуспішніших реформ. Ми не можемо не пишатися нашими успіхами. Але у нас є і подальші напрацювання, які ми маємо втілювати у життя. Подальший крок – це місцеві вибори-2020, які мають відбутися за новим адміністративно-територіальним устроєм. Новий адміністративно-територіальний устрій необхідний, щоб розділити повноваження та уникнути дублювання. Це потрібно зробити до місцевих виборів, які заплановано на жовтень 2020 року, роботу необхідно розпочинати вже сьогодні - підкреслила Зінаїда Бойко.

     Також учасники ради обговорили плани на 2019 рік, проект створення платформи місцевого економічного розвитку, проекти законодавчого акту щодо удосконалення адміністративно-територіального устрою тощо.Понеділок, 28 Січня 2019 10:23 | Переглядів: 112

Звернення

Голова районної ради
Шило Юрій Володимирович