Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

Конференція воїнів-афганців

     Сьогодні о 10:00 в залі засідань районної ради відбулася конференція воїнів-афганців. На якій були вирішені важливі питання, а саме:

- Доросевича В.В. знову обрали головою Якимівської районної організації воїнів-інтернаціоналістів,;

-намічено план роботи (в тому числі відносно алеї слави).

      На конференції був присутній голова районної ради Шило Ю.В., який наголосив про наступне: "У вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.
15 лютого 2019 року виповнилося 30 років із дня завершення неоголошеної війни. Вона тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.
     Здавалося б – де Україна, і де – Афганістан? Де Київ, Черкаси, Львів, Харків чи Запоріжжя і – де Кабул, Мазарі-Шаріф, Саланг? Що там шукати нашим солдатам? Але ви діяли так, як мусили діяти. Ви продемонстрували вірність присязі, продемонстрували мужність та героїзм, ту самопожертву заради бойових побратимів, той джентльменський набір справжнього воїна-українця. Ви заклали ті бойові традиції, які потім, як повітря, нам були потрібні, коли треба було боронити Батьківщину. Так є і тепер, коли імперія-агресор знову намагається зламати ваше життя, наше життя і життя кожного громадянина-українця.
     Хочу запевнити присутніх, що високо ціную ваші самовідданість, бойовий та життєвий досвід, вміння долати труднощі. Щиро дякую вам за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене.
Переконаний, що ви, воїни-афганці, завжди будете яскравим взірцем для українських патріотів.
    Честь вам і слава, шановні ветерани Афганістану!"П'ятниця, 17 Травня 2019 15:34 | Переглядів: 76

Звернення

Голова районної ради
Шило Юрій Володимирович