Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

Жнива-2019 – час підведення підсумків та старт нового аграрного сезону

      Ось і закінчилася найбільш гаряча та хвилююча пора для аграріїв Якимівського району – час обмолоту ранніх зернових. Чи були реалізовані поставлені цілі? Чи вдалося досягти планових врожаїв? З яким настроєм і здобутками будемо розпочинати новий аграрний сезон 2020 року? Ці та безліч інших питань турбують численну армію хліборобів в цю спекотну літню пору.
     Кожна збиральна кампанія — особлива, адже і посіви, і погодні умови щороку різні.
    1 серпня в районі було проведено щорічний захід з підведення підсумків збирання ранніх зернових культур врожаю 2019 року, в якому взяли участь керівництво району: голова районної ради Ю.Шило, голова райдержадміністрації О.Правосуд , перший заступник голови райдержадміністрації В.Горбань, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Т.Бірюкова, фахівці відділу, голова райкому профспілки АПК О.Саніна та керівники сільськогосподарських підприємств.
Найбільш ранньою культурою, яка підлягає першочерговому обмолоту, є озимий ячмінь. Цього року під цією культурою в нашому районі зайнято понад 5325 га зібрали 21160 тонн при середній врожайності 39,7 ц/га (найкращі показники у таких підприємств як: ТОВ «Оріяна-Агро», ТОВ «Україна», ТОВ «Агро-Давидівка», ТОВ «Агролюкс», які вирощують озимий ячмінь на зрошуваних землях).
      Користуючись сприятливими погодними умовами відразу після збору ячменю, розпочався озимої пшениці. Адже зараз кожна година і справді на вагу золота, тому весь район працював ці дні не покладаючи рук. І як підсумок з площі 20484 га зібрали 79720 тонн при середній врожайності 38,9 ц/га (найвищу врожайність отримали ТОВ «Оріяна-Агро», ТОВ «Агро- Давидівка» , ТОВ «Україна» , ТОВ «Агролюкс», ТОВ Фрідом Фарм Терра).
      Також за період жнив було зібрано ярого ячменю, з площі 5430 га, 13064 тонни при середній врожайності 24,1 ц/га (найвища врожайність у ТОВ «Агролюкс», ТОВ «Агро- Давидівка», ТОВ «Сокологорненське») та гороху з площі 919 га зібрали 1681 тонну при середній врожайності 18,3 ц/га (найвища врожайність у ТОВ «Агро-Давидівка»).
      Шило Юрій Володимирович привітав аграріїв району із завершенням жнив, побажав їм сили і натхнення в подальшій роботі, подякував за нелегку працю, за отримання гідного врожаю, за самовідданість справі, любов до рідної землі, терпіння та витримку.
      Після проведення підсумків голова районної ради Ю. Шило та голова райдержадміністрації О. Правосуд поздоровили з 60-річним ювілеєм голову приватного господарства «Одма» Віктора Яковлевича Ганова.
Після офіційної частини учасникам заходу було подарувано невеликий музичний концерт.П'ятниця, 02 Серпня 2019 14:35 | Переглядів: 110

Звернення

Голова районної ради
Шило Юрій Володимирович