Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

Робоча нарада: "Оплата за приведення газу до стандартних умов"

      Сьогодні о 10:00 голова Якимівської районної ради Шило Юрій Володимирович провів нараду з представником ТОВ «ЗАПОРІЖГАЗ ЗБУТ» Абалєшевою І.М., за участі заступника голови районної ради Ніконорова К.Б., першого заступника Якимівської РДА Горбаня В.О., секретаря Якимівської селищної ради Забари М.С., заступника селищного голови Кирилова Д.О., голови Новоданилівської сільської ради Селищева Р.Г. та представників районних ЗМІ. Темою обговорення були масові звернення жителів району, щодо незаконного нарахування до сплати за об’єм природного газу коефіцієнту приведення до стандартних умов.
     Відповідно до пункту 3 глави 1 розділу IX Кодексу газорозподільних систем визначено, що «об’єм природного газу в точках комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов згідно з розділом XV цього Кодексу». Відповідно до пункту 6 глави 1 розділу XV Кодексу газорозподільних систем визначено, що «для проведення розрахунків по вузлах обліку, які не обладнані корекцією тиску та температури, коефіцієнт приведення до стандартних умов (k) необхідно визначати за відповідними додатками до Методики приведення об'єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 26 лютого 2004 року № 116, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 березня 2004 року за № 346/8945».
     Однак, Юрій Володимирович звернув увагу на те, що зазначені положення Кодексу газорозподільних систем не можуть бути застосовані до громадян як побутових споживачів відповідно до другого абзацу частини першої зазначеної Методики, невід'ємною частиною якої є додатки до неї, визначено, що "дія цієї Методики поширюється на суб'єкти господарювання, які у господарсько - виробничій діяльності для вимірювання об'єму спожитого газу використовують лічильники, крім випадків використання газу за показами лічильників громадянами - підприємцями для власних потреб".
     Також, Постановою НКРЕКП від 23.11.2018 № 1495, заборонено ПАТ «Запоріжгаз» при здійсненні обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, приводити об’єми природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами.
     Підводячи підсумки наради, було вирішено, що споживачам газу для урегулювання даного конфлікту необхідно:
   1. Звернутися до ТОВ «ЗАПОРІЖГАЗ ЗБУТ» із скаргою та вимогою провести перерахунок за газ.
    2. Надіслати скаргу до НКРЕКП про порушення ліцензійних умов газзбутом.
    3. Оплатити рахунок за газ в тій частині/сумі, яка не оспорюється.
Наприклад, якщо в рахунку вказаний об'єм спожитого газу за лічильником в липні 100 м3, а з врахуванням коефіцієнту 103 м3, то сплатити ви повинні саме за 100 м3.
     Скаргу до НКРЕКП можна надіслати електронною поштою box@nerc.gov.ua або звичайною поштою.Вівторок, 13 Серпня 2019 11:14 | Переглядів: 120

Звернення

Голова районної ради
Шило Юрій Володимирович