Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

Запоріжців закликають зробити щеплення від дифтерії та вакцинацію проти грипу

     На сьогодні в Україні ускладнилась епідситуація з дифтерії. Так, у Закарпатській області в середині жовтня зареєстровано 15 випадків серед студентів Ужгородського національного університету, які прибули з Індії. 24 жовтня зареєстровано випадок дифтерії у дев’ятирічної дитини в м. Київ.

     Як повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, у нашій області в поточному році випадки дифтерії не реєструвались. У 2018 році було зареєстровано два випадки у дорослих, які не мали чергових щеплень проти цієї інфекції.

     За словами фахівців, єдиним дієвим засобом профілактики є вакцинація проти дифтерії. На сьогодні в Запорізькій області стан охоплення щепленнями проти дифтерії недостатній. За 9 місяців поточного року діти до року вакциновані на 56,6% від плану (розрахунковий показник за 9 місяців становить 75%).

     Діти інших вікових груп вакциновані в середньому на 39,2% - 88,4%, дорослі – на 74,3%. Найнижчі показники серед дітей старше 16 років – 39,2% та старше одного року – 47,9%.

     Як запевнили в центрі, вакцини проти дифтерії є в наявності в кожному лікувально-профілактичному закладі, самі щеплення безкоштовні. Забезпеченість вакцинами становить понад 100% від річної потреби.

     Слід зазначити, що у зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні Міністерство охорони здоров’я рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих.

   На 43 тижні (з 21 по 27 жовтня) у Запорізькій області зареєстровано 7926 випадків гострих респіраторних інфекцій. Показник захворюваності склав 464,9 на 100 тисяч населення, що на 21,4% нижче середньобагаторічного рівня.

       За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОН України, діти до 17 років серед захворілих склали 72%. Максимальний показник захворюваності зареєстровано серед дітей вікової групи 0-4 роки – 2637,7 на 100 тисяч.

      Тим часом в області триває вакцинація проти грипу. За станом на 27.10.2019 щеплено 2918 осіб, із них персонал медзакладів – 692 особи.

     Загалом по Україні інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 354,7 на 100 тисяч населення, що на 25,6% менше рівня епідемічного порогу по Україні. За тиждень щеплено проти грипу 15 414 осіб.

      Медики нагадують, що грип - важке інфекційне захворювання дихальних шляхів, небезпечне своїми ускладненнями. Основним засобом зниження захворюваності на грип та ГРВІ є профілактика, яка ділиться на специфічну і неспецифічну. До неспецифічної відноситься наступне: адекватне харчування; повноцінний сон, оскільки імунна система чутлива до його дефіциту; обов'язкове дотримання правил особистої гігієни - перш за все, регулярне миття рук з милом; адекватні фізичні навантаження - заняття спортом, краще на свіжому повітрі; уникнення великого скупчення людей, контакту з хворими на грип та ГРВІ.
     Однак найбільш ефективним і науково обґрунтованим методом профілактики грипу є специфічна профілактика, тобто своєчасна вакцинація.
В Україні, згідно з Національним календарем щеплень, вакцинація від грипу не є обов'язковою, тому проводиться виключно за бажанням людини. Однак медики радять не відмовлятися від щеплень, які потрібно робити щорічно. Існують певні групи ризику, вакцинація яких є пріоритетною. До них відносяться люди з хронічними захворюваннями (в першу чергу, дихальної та серцево-судинної систем, нирок, хворі на цукровий діабет); люди старше 60 років; діти до п’яти років; діти, які відвідують загальноосвітні заклади; медичні працівники; персонал дитячих дошкільних установ, шкіл, інтернатів; працівники сфери послуг, торгівлі, транспорту; вагітні жінки.
      Робити щеплення можна протягом усього епідемічного сезону, але найбільш оптимальним для проведення щеплень є період до сезонного підйому захворюваності на грип та ГРВІ, який зазвичай починається в кінці листопада - на початку грудня.

 

    

Департамент інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістюСереда, 30 Жовтня 2019 08:21 | Переглядів: 74

Звернення

Голова районної ради
Шило Юрій Володимирович