Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

Реалізація проекту розпочалася!


     26 грудня розпочалася реалізація проекту «Підвищення комунікації жителів смт Якимівка з владою шляхом навчання представників органів самоорганізації населення в Якимівській селищній раді». Проект реалізовується в рамках проекту “Успішні локальні громади”, що здійснюється в партнерстві з Фондом «Освіта для демократії» (Варшава, Польща) за фінансової підтримки National Endowmentfor Democracy.
     У тренінгу взяли участь представники органів самоорганізації населення: голови квартальних комітетів, старші багатоквартирних будинків та члени правління ОСББ.
      На захід були запрошені секретар Якимівської селищної ради Максим Забара, який бачить однією з перспектив розвитку громади - налагодження комунікації з жителями шляхом самоорганізації населення та голова Якимівської районної ради Юрій Шило.
      В ході зустрічі Юрій Шило поділився своїми напрацюваннями з минулого щодо громадської активності мешканців сіл Давидівка та Вовчанське. Маючи великий досвід в реалізації грантових заявок, сільський голова в минулому, закликав присутніх не ігнорувати пропозиції влади, щодо самоорганізації мешканців та співпраці з владою.
       Голови шести квартальних комітетів, старші п’яти багатоквартирних будинків та члени правління двох ОСББ мали можливість презентувати себе, свою вулицю (будинок) та визначити проблемні питання своєї дільниці та селища в цілому. Підводячи підсумки презентації виявилося, що майже всі присутні говорили про одні й ті ж самі проблеми. Серед яких чи малу роль слід відвести проблемі пасивності місцевого населення громади.
     Учасникам заходу було роз’яснено повноваження органів самоорганізації населення відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення». Своїм досвідом в реалізації повноважень поділився голова квартального комітету вул. Мостова – Кузьменко Геннадій, який брав участь надання пропозицій до плану соціально-економічного та культурного розвитку громади щодо благоустрою своєї вулиці.
     В межах тренінгу була проведена вправа на розподіл повноважень. Всі учасники були об’єднанні в три групи: Держава, Громада, Громадян. В ході обговорення результатів Громадяни виявилися свідомими, відповідальними та готовими брати на себе ініціативу. Можно відзначити, що це найголовніше надбання цього заходу – підвищення ініціативності та активності пересічних громадян.
      Організатори заходу, голова ГО «Якимівська світлиця» Наталя Волошко та представник Якимівської селищної ради Ольга Файденко створили навчальну атмосферу необхідності об’єднувати зусилля та згуртовуватися для досягнення поставлених цілей в межах своїх повноважень.
      Приємною несподіванкою на заході став візит президента компанії "Tianjin" (Китайська Народна Ресбупліка) Лін Хенгсі, який був приємно вражений навчальним заходом та залюбки погодився на спільне фото.
     Ось так і створюється історія співпраці представників органів самоорганізації населення, влади та іноземних партнерів.П'ятниця, 27 Грудня 2019 11:32 | Переглядів: 150