Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

Засідання Ради розвитку громад і територій Запорізької області

     11 березня  у Запоріжжі відбулось перше засідання новоствореної Ради розвитку громад і територій. Участь у засіданні Ради взяли керівництво області – голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок, його заступники Іван Федоров, Володимир Тарасенко, Андрій Антонов та керівниця апарату ОДА Зінаїда Бойко, та керівники усіх райдержадміністрацій, міст та об’єднаних територіальних громад.

     Заступник голови облдержадміністрації Володимир Тарасенко розповів про перспективи розбудови інфраструктури Запорізької області у 2020 році. Посадовець повідомив, що для розбудови інфраструктури Запорізької області буде реалізовано проєкт Президента «Велике будівництво». Зокрема, буде проведено реконструкцію та капітальний ремонт дев’яти існуючих шкіл, п’яти дошкільних закладів, реконструкцію та будівництво п’яти стадіонів.

     Також до кінця року буде завершено та введено в експлуатацію 17 об’єктів сільської медицини. Надважливий проєкт цього року – Комплексна програма модернізації системи водопостачання та водовідведення у Запорізькій області. Цього року на реалізацію заходів регіональної цільової програми «Питна вода Запорізької області» на 2020 рік передбачено майже 70 млн грн з обласного бюджету.

     У 2020 році на ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах передбачено субвенцію з державного бюджету у розмірі – 899,2 млн грн, з них: 100,7 млн грн капітальних видатків та 798,5 млн грн поточних видатків. Щодо доріг державного значення, Службою автомобільних доріг у Запорізькій області у минулому році було скориговано ПКД на будівництво мостів через р. Дніпро, проведено міжнародний тендер. На сьогодні вже визначено переможця торгів – ним стала компанія «ОНУР». Наразі на об’єкті вже розпочаті підготовчі роботи.

     Уже опрацьовано та заплановано з «Укравтодором» на 2020 рік наступний ремонт доріг державного значення: М – 18 (Харків – Сімферополь) – 122,9 км, Н – 30 (Василівка – Бердянськ) – 118,7 км, Н – 23 (Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя) –10 км та Р – 73 (Н-08 – Нікополь) – 6,9 км. Ці дороги мають важливий логістичний характер для всієї держави.

     Начальник Управління зовнішніх зносин і зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко ознайомив присутніх зі станом реалізації проєктів реконструкції об’єктів соціальної інфраструктури за кошти міжнародних фінансових організацій та програм міжнародної технічної допомоги.

     Європейський інвестиційний банк – один з найбільших донорів нашої держави. Розпочав свою співпрацю з Запорізькою областю у 2015 році в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Наразі для Запорізької області затверджено 31 проєкт загальною вартістю більше одного мільярда гривень. Це 28 об’єктів комунальної власності та три гуртожитки закладів вищої освіти, які знаходяться в Запоріжжі та Бердянську.

     Першими затвердженими до фінансування об’єктами є поліклініка, центральна районна лікарня та гуртожиток у м. Приморськ. На сьогодні, на перших двох об’єктах роботи знаходяться на завершальній стадії. Гуртожиток має бути завершений до кінця цього року.

     В рамках співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) проведено ремонтні роботи на 23 об’єктах області. Загальна вартість робіт перевищила 178 млн грн. Географія діяльності проєкту охопила м. Запоріжжя, м. Бердянськ, Оріхівський, Пологівський, Приморський райони та Комиш-Зорянську ОТГ.

     Український фонд соціальних інвестицій сфокусував свої зусилля на створенні умов для проживання в громадах, які прийняли переселенців, а також підтримці об’єктів соціальної інфраструктури. Роботи вже завершені на 11 об’єктах області, зокрема, це шість об’єктів в м. Мелітополь, два в м. Токмак, два в Комиш-Зорянській ОТГ та один у Преславському психоневрологічному інтернаті. В цих же громадах додатково затверджено виконання робіт на восьми об’єктах. Роботи на них будуть проводитись в цьому році. В рамках подальшої співпраці проводиться відбір амбулаторій, які отримають фінансування до 300 тисяч євро на виконання ремонтних робіт.

    Досвідом реалізації проєктів на територіях поділилися голова Приморської райдержадміністрації Артем Попов та Комишуваський селищний голова Юрій Карапетян.

     Підсумовуючи, Віталій Туринок наголосив, що ініціатива завжди має надходити з територій, адже громада це фундамент, на основі якого і відбувається розбудова нашої держави.

     Стан реалізації заходів із зниження тарифів на теплопостачання для населення, розроблення нових схем теплопостачання в Запорізькій області та реалізацію обласної програми підвищення енергоефективності обговорили учасники засідання Ради розвитку громад і територій Запорізької області.

      Як відзначив голова облдержадміністрації Віталій Туринок, сьогодні керівництвом країни значна увага приділяється механізмам зменшення значного навантаження на громадян у вигляді комунальних платежів. Проте на сьогодні як органами центральної влади, так і органами місцевого самоврядування не в повному обсязі використані всі можливості для зменшення тягаря комунальних платежів для населення. Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1082, яка надала право теплопостачальним підприємствам країни, які використовують природний газ для виробництва тепла, зменшувати нарахування за спожите тепло у зв’язку із зміною ціни природного газу.

     Один із інструментів енергомодернізації є Урядова програма «Теплі кредити», яка реалізуеється у Запорізькій області. Так, станом на 01.03.2020 в рамках стимулювання населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів на здійснення заходів з енергозбереження в області видано 10 834 кредити на загальну суму 333,676 млн грн.

     Підбиваючи підсумки засідання, Віталій Туринок відзначив, що дуже важливо, аби населення відчувало зниження тарифів.

 

Департамент інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістюЧетвер, 12 Березня 2020 08:44 | Переглядів: 178