Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

     Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою № 211 норми щодо обмежень стосовно громадян старше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

Чи можна людям 60 років та більше виходити на вулицю?

    Наразі люди від 60 років повинні перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, крім тих, з якими вони спільно проживають.

     Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, тому потребують самоізоляції у визначеному ними місці.

Що робити, якщо я — самотня людина похилого віку, в якої немає можливості купити продукти та ліки?

     Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено  відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.

     Крім того, можливо звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Хто і як буде контролювати вихід людей похилого віку на вулицю?

     Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій. Але потрібно планувати закупівлі на якнайдовший часовий період та виходити на вулицю якнайрідше. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить людина бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.

Як пенсіонери можуть оплатити комунальні послуги?

     Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно — через чинні онлайн сервіси.

     Крім того,  Урядом  прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, можуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони мають зареєструватися у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їхніх рахунків.

     Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальні послуги під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.

Що робити, якщо я старше 60 років, і в мене з’явились симптоми коронавірусної хвороби?

    Потрібно зателефонувати сімейному лікарю (номер телефону можна знайти в декларації, на сайті лікарні, або зателефонувати в реєстратуру своєї лікарні та запитати там).

     Не йдіть до нього особисто і не сидіть в черзі на приймання. Якщо у вас висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить, або ви не підписали декларацію, викликайте швидку (103), або телефонуйте на «гарячу» лінію 1545 та залиште контактну інформацію про себе.

Чи можу я ходити на роботу, якщо я старше 60 років, але при цьому працюючий пенсіонер?

     Залишатися вдома мають усі особи, які досягли 60-річного віку. Виключення можуть бути в тому разі, якщо ви працюєте на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюєте заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можете працювати віддалено. Тоді ви маєте неухильно дотримуватися рекомендацій щодо масочного режиму, соціальної дистанції в 1,5 метра та мати при собі посвідчення особи та посвідки з місця роботи.

Що таке об’єкти критичної інфраструктури?

     До об’єктів критичної інфраструктури відносяться підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:

1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;

2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії та газу, виробництва харчових продуктів, сільського господарства, охорони здоров’я;

3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;

4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави;

5) є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Як я захищений від звільнення, якщо старше 60 років?

      Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки — оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам частину окладу на період карантину.

Якщо я старше 60 років, чи можу я їздити власним авто на дачу чи до іншого місця самоізоляції?

     Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції та не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо ви вирішите разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрали саме її місцем ізоляції, ви можете це зробити.

 

За матеріалами Урядового порталуЧетвер, 09 Квітня 2020 09:26 | Переглядів: 252

Звернення

Голова районної ради
Шило Юрій Володимирович