Офіційний сайт Якимівського району Запорізької області

Новини

Зміни до державного бюджету через коронавірус

      Через епідемію коронавірусу і оголошений загальнонаціональний карантин державний бюджет-2020 очікує серйозне переформатування. Вчора Кабінет міністрів представив парламенту свій варіант змін, який передбачає значне збільшення витрат і дефіциту держбюджету. Як повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк, всі фракції і групи розкритикували пропозиції. Спікер Ради Дмитро Разумков зазначив, що проєкт змін не є остаточним. «Слово і Діло» розібралося, на чому хоче заощадити Кабмін.

     У цілому витрати державного бюджету на цей рік Кабмін пропонує збільшити на 86,3 млрд грн. А доходи, за даними нардепа Олексія Гончаренка, урізати на 116 млрд грн.

     Через пандемію коронавірусу держбюджету України доведеться переглянути. Кабмін вже вніс свої пропозиції – доходи скоротяться, а витрати значно зростуть.
Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

     У зв'язку з пандемією коронавірусу і зростанням числа випадків інфікування в Україні найважливіша зараз сфера – медицина. Витрати на Міністерство охорони здоров'я пропонують збільшити на більш ніж 470 млн грн, а на розвиток системи екстреної медичної допомоги виділити 922,6 млн грн.

      Фінансування Міністерства соціальної політики в Кабміні пропонують збільшити на 9,2 млрд грн. При цьому на виплату деяких видів допомоги, компенсації і оплату послуг деяким категоріям населення передбачено на 1,9 млрд менше, а на виплату субсидій – на 8,2 млрд менше. Витрати на Пенсійний фонд планують збільшити на 19,7 млрд грн.

     Скоротити витрати Кабмін пропонує на Державне управління справами, забезпечення діяльності президента і ОПУ, апарат Верховної ради, секретаріат уряду. Також у проєкті запропоновано урізати витрати на Міністерство освіти (на 2,2 млрд грн), на підготовку до ЗНО, на Міністерство культури і спорту, Державне агентство з питань кіно (і на держпідтримку кінематографа).

     У держбюджеті також закладена субвенція місцевим бюджетам на проведення місцевих виборів. Її в уряді пропонують урізати на 2,2 млрд грн – до 1,3 млрд. На проведення земельної реформи в бюджеті закладено 76,1 млн грн, пропонують скоротити до 51 млн.

     На дорогах теж, можливо, доведеться заощадити. Кабмін пропонує на 6,5 млрд зменшити фінансування Державного агентства автомобільних доріг, на 5,6 млрд – витрати на розвиток мережі та утримання доріг.Вівторок, 14 Квітня 2020 08:48 | Переглядів: 265

Звернення

Голова районної ради
Шило Юрій Володимирович